příhozů: 7
poslední příhoz: 03.04.2003 - 21:05:33
poslední zákazník: xkuchar
zpět NA AUKCI
Popis: Martin Výborný operuje před plzeňským brankářem již dvě celé sezóny, jeho premiéra v dresu Keramiky je však již staršího data. Trenéři Sýkora s Rulíkem si tehdejším obráncem Liberce vypomohli při řešení nedostatku obránců v sestavě před zápasem na horké půdě ve Vsetíně během sezóny 1999/00. Pocity po své premiéře měl šestadvacetiletý obránce jistě zcela ve shodě se svým příjmením, výborné. Plzeň, jak bylo tehdy téměř tradicí, suveréna soutěže porazila. Pevné místo v sestavě si vydobyl až v sezóně 2001/02. Od té doby je stabilním členem základní sestavy Keramiky Plzeň. V plzeňské šatně zaujal pozici hráče, který je v posilovně zvedne ze všech nejvíc. Místo bruslí tenisky, místo puku míček, tak vypadá přestávka Výborného mezi dvěma hokejovými sezónami. Druhou velkou zálibou plzeňského obránce je totiž hokejbal. Reprezentoval i na neoficiálním mistrovství světa, v dresu nejbohatšího klubu, Mladé Boleslavi vybojoval po boku např. Václava Pletky či Františka Ptáčka hokejbalový mistrovský titul. Kdo byl po zmiňovaném finále tím smutným? Paradoxně Škoda Plzeň. Jeho bratr šéfuje Asociaci rozhodčích ledního hokeje.